O nas

Jestem zielarzem, pasjonatem upraw z zastosowaniem naturalnych środków ochrony i odżywiania roślin.
Prowadzę grupę o tematyce zielarsko- rękodzielniczej
Ziołowy Ryneczek oraz fanpage poświęcony
Ashwagandzie — Ashwagandha Farm Poland.

Rozpowszechniam wiedzę na temat tej rośliny, próbując jednocześnie wdrożyć jej uprawę w Polsce na wielohektarową skalę.

Jako pierwszy wprowadziłem na rynek produkty kosmetyczne przygotowane na bazie świeżego korzenia Ashwagandhy, pochodzącej z krajowej uprawy.

Przez ostanie kilkanaście lat przebywałem w Norwegii, a po powrocie zauważyłem kontrast w stylu życia w Skandynawii i w Polsce. Wiele osób z mojego otoczenia skarżyło się na problemy ze stresem. Towarzyszyły temu objawy, takie jak drażliwość, brak energii i motywacji do działania, niechęć do aktywności fizycznej, bezsenność. Depresja, stres i zaburzenia snu są trzema z najbardziej powszechnych problemów zdrowia psychicznego. Chociaż istnieje wiele opcji leczenia, pacjenci mogą nie reagować dobrze na konwencjonalne terapie i syntetyczne leki. Jako zwolennik holistycznego podejścia do zdrowia, rozpocząłem poszukiwania wsparcia w świecie roślin, skupiając zainteresowanie na roślinach adaptogennych. Rośliny te poprawiają funkcje organizmu, przywracają równowagę, wspierają odporność, dodają energii do działania.
Po dwóch latach testów uprawy roślin, takich jak różeniec górski, szczodrak czy ashwagandha, wybrałem ashwagandhę. zwaną też witanią.
Doświadczenia z preparatami przygotowanymi na bazie świeżych korzeni, z uprawy bez środków chemicznych, wyznaczają nowy standard jakości (full spectrum), bowiem preparaty zawierają szeroki zakres związków biologicznie czynnych.