Żółciak siarkowy – zastosowania w kosmetyce

Ekstrakt z żółciaka siarkowego to naturalny składnik kosmetyków o silnych właściwościach przeciwutleniających i antybakteryjnych. Dzięki zawartości związków siarki, beta-glukanów i polisacharydów, ekstrakt ten skutecznie oczyszcza skórę z toksyn, zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum. Dodatkowo, żółciak siarkowy działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia skóry, a także wspomaga procesy regeneracyjne i odmładzające skórę. Zastosowanie kosmetyków z ekstraktem z żółciaka siarkowego może poprawić wygląd i kondycję skóry, szczególnie skłonnej do trądziku i zanieczyszczeń.

Oto dwa źródła informacji na temat właściwości kosmetycznych ekstraktu z żółciaka siarkowego:

  1. Badania naukowe przeprowadzone przez dr hab. Izabelę Nawrot-Hadzik z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wykazały, że ekstrakt z żółciaka siarkowego posiada silne właściwości antybakteryjne oraz przeciwutleniające, co przekłada się na jego skuteczność w pielęgnacji skóry (źródło: Nawrot-Hadzik I., Kicia M., Chomiczewska D., Adamski Ł., Kaczorek-Łukowska E., Owczarek A. Antimicrobial activity of the extracts from Polish wild mushrooms against planktonic cells and biofilm of bacterial skin pathogens. Postepy Dermatol Alergol. 2019;36(6):693-701).
  2. Według informacji zawartych na stronie internetowej producenta kosmetyków naturalnych marki Tołpa, ekstrakt z żółciaka siarkowego jest bogaty w składniki aktywne, takie jak związki siarki, beta-glukany i polisacharydy, które skutecznie oczyszczają skórę z toksyn i regulują wydzielanie sebum, a także łagodzą podrażnienia skóry i wspomagają jej regenerację (źródło: https://www.tolpa.pl/produkty/eko_serum_przeciw_tradzikowe

Udostępnij:

Więcej postów

Bestsellery