Zastosowanie kosmetyczne Ashwagandhy

Ashwagandha nie jest tylko produktem na stres,ale świetnie sprawdza się w kosmetyce, a badania mówią, że:

• Wyciąg z ashwagandhy stosowany zewnętrznie łagodzi skórę, czyni ją jaśniejszą i zwiększa jej energię komórkową.

• Antyoksydanty w Ashwagandzie usuwają wszystkie problemy związane ze stresem skóry. Relaksuje skórę, łagodzi zły efekt keratozy i sprawia, że skóra staje się miękka i jędrna.

• Ashwagandha naturalnie normalizuje wydzielanie sebum, dzięki czemu problem tłustej skóry zostaje zredukowany. Składniki ashwagandhy sprawiają, że skóra jest odżywiona i pełna blasku,zapewnia długotrwałe uczucie odprężenia bez pozbawiania skóry niezbędnej wilgoci.

• Ashwagandha jest wysoko ceniona jako środek wzmacniający włosy i kontrolujący ich wypadanie. Substancje , które zawiera Ashwagandha znane są z tego ,że odbudowują zniszczenia w strukturze tkanek włosa, zapewniając niezbędne do rozwoju i zdrowego wzrostu białko, żelazo, witaminę C,tyrozynę i potas.

Aminokwas zwany tyrozyną występujący w korzeniu Ashwagandhy pomaga utrzymać stabilny poziom melaniny, który jest odpowiedzialny za kolor włosów i tym samym przywraca naturalny kolor ,a także wspomaga krążenie skóry głowy co sprzyja cebulkom włosowym do ich porostu i zagęszczenia.

• Wyciągi mają właściwości przeciwzapalne, co czyni ją korzystną na wypryski, leczy stany zapalne skóry, wysypki, zaczerwienienia skóry i czyraki.

• Ashwagandha, pomaga pozbyć się suchej skóry. Nawilża skórę i sprawia, że jest ona gładka. Pomaga w produkcji kwasu hialuronowego, który spełnia swoje zadanie lecząc szorstką skórę i nawilża ją.

Udostępnij:

Więcej postów

Bestsellery